447

Prestigao Nenada Stojanovića: Leon Benko najefikasniji strijelac naše lige svih vremena

Leon Benko postiže gol protiv Slavije (Foto: Arhiv/Klix.ba)
Leon Benko je pogotkom protiv Slavije u pobjedi Sarajeva 3:0 došao do svog 14. gola ove sezone, čime je statistički postao najefikasniji strijelac u historiji bh. lige.

Benko, statistički gledano, pogađa protivničku mrežu svakih 116,8 minuta. Ukupno je postigao 23 gola u 33 prvenstvena nastupa na kojima je ukupno odigrao 2.687 minuta.

Hrvatski napadač je titulu najefikasnijeg strijelca preuzeo od Nenada Stojanovića. Popularni Purke je postizao gol svake 120,3 minute.

Stojanović je briljirao u sezoni 2002/2003, kada je vodio Leotar do titule sa 21 golom na 26 utakmica, no svoju sjajnu statistiku pokvario je prilikom drugog boravka u Trebinju, kada je u sezoni 2010/2011 postigao samo 5 golova na 20 utakmica.