Serie A
0

Preokreti Milana i Udinesea

Pobjede 2-1 ostvarili su Milan kod Fiorentine i Udinese protiv Cagliarija u zaostalim utakmicama 17. kola italijanskog nogometnog prvenstva.

Domaćin u Firenci imao je start u utakmicu iz snova, a posebno je radostan pritom mogao biti Alberto Gilardino. Odbačeni napadač Milana koji u velikoj formi igra za "viole" razgalio je mnoštvo na Artemio Franchi stadionu u 14. minuti svojim jedanaestim prvenstvenim pogotkom sezone.

Domaćin je bio bolja ekipa ovoga ogleda, barem što se prijetnji tiče, no terenska inicijativa "rossonera" odnijela je sva tri boda u Milano. Prvo je Klaas Jan Huntelaar iskoristio Ronaldinhovu loptu za poravnanje vodstva u 81. minuti dvoboja, a u samoj završnici susreta Fiorentina je ponovno bačena na koljena.

Strijelac pobjedničkog pogotka u drugoj minuti sudačke nadoknade utakmice bio je Pato na novu korisnu loptu Ronaldinha koji iz utakmice u utakmicu pokazuje dobru formu.

Sjajni Brazilac postigao je ove sezone devet pogodaka, ali uz impresivnih petnaest asistencija.

Milan se ovom pobjedom približio Interu na vrhu tabele na samo četiri boda zaostatka.

U drugoj utakmici dana Udinese je preokrenuo rezultatski minus protiv Cagliarija kojeg je u trećoj minuti na Friuliju u vodstvo glavom doveo Jeda. Potpuni preokret dogodio se u rasponu od 68. do 70. minute. Alexis Sanchez pogodio je izjednačenje, a najbolji strijelac lige Antonio Di Natale svojim osamnaestim golom pobjedu. Asistirao mu je Mauricio Isla.

Serie A, zaostale utakmice 17. kola:

Fiorentina - Milan 1-2 (Gilardino 14 / Huntelaar 81, Pato 90+2) Udinese - Cagliari 2-1 (Sanchez 68, Di Natale 70 / Jeda 3)

1.Inter 25 16 7 2 49-20+29 55 2. Milan 25 15 6 4 43-25 +18 51 3. Roma 25 15 5 5 43-27 +16 50 4. Juventus 25 12 5 8 40-33 +741

1. Napoli 25 10 10 5 32-27 +5 40
  2. Palermo 25 11 7 7 35-31 +4 40
  3. Sampdoria 25 11 7 7 32-31 +1 40
  4. Cagliari 25 11 5 9 40-32 +8 38
  5. Genoa 25 11 5 9 41-39+2 38
  6. Fiorentina 25 10 4 11 31-30 +1 34
  7. Bari 25 8 8 9 31-30 +1 32