Primera
0

Preokret Real Madrida protiv Valladolida

Nogometaši Real Madrida teškom su mukom slavili na gostovanju, u sklopu 15. kola Primere, kod Valladolida s 3-2.

Kao što to biva u posljednje vrijeme ove sezone, Real je katastrofalno otvorio utakmicu, te se nakon manje od sedam minuta našao u rezultatskom zaostatku. Bivši igrač Manchester Uniteda Goncalves Manucho našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme nakon kornera Valladolida. Lopta je prošla niz igrača u petercu, odbila se od Valladolidovog igrača na peterac Reala, gdje Manucho neometan sa svega par metara zakucava za 1-0.

Real nakon toga ubacuje u brzinu više i pet minuta kasnije već je 1-1. Jose Callejon prošao je po desnoj strani šesnaesterca Valladolida poslao loptu u sredinu peterca gdje Karim Benzema "sam kao duh" pogađa za izjednačenje.

Deset minuta kasnije velika neopreznost Sergija Ramosa, ponovno nakon kornera, koštala je Real novog pogotka. Ebert je ubacio, a Manucho ponovno zabio za novo vodstvo domaćina.

U trenucima kada je četvrti sudac podizao semafor s jednom minutom sudijske nadoknade, Benzema i Mesut Özil izveli su prekrasnu minijaturu u kaznenom prostoru Valladolida, a Nijemac je bio posljednji koji je dirao loptu prije ulaska u mrežu za 2-2.

U 72. minuti Benzema je srušen na 18 metara, malo iskosa s desne strane, a Özil savršeno odmjerenim udarcem gađa preko zida i od prečke u mrežu za, pokazalo se, konačnih 3-2.

Pravih prilika do kraja praktički i nije bilo, iako je Real gospodario terenom.

Pobjedom je Real, barem privremeno, smanjio zaostatak za Barcelonom na osam bodova, te za Atleticom na dva. Recimo i da je ovo bio tek drugi poraz Valladolida na domaćem terenu ove sezone, na kojem je prethodno upisao po tri pobjede i tri remija (uz jedan poraz).

Primera, 15. kolo:

Real Sociedad - Getafe 1-1 (Carlos Martinez 90+1 / Lafita 86) Malaga - Granada 4-0 (Joaquin 27, Saviola 33, Camacho 75, Santa Cruz 85) Valladolid - Real Madrid 2-3 (Manucho 7, 22 / Benzema 12, Özil 45, 72) Osasuna - Valencia (kasnije)

1.  Barcelona 	14 	13 	1 	0 	48-16 	+32 	40

2.  Atletico Madrid 	14 	11 	1 	2 	29-13 	+16 	34

3.  Real Madrid 	15 	10 	2 	3 	37-12 	+25 	32

4.  Malaga 	15 	7 	4 	4 	23-10 	+13 	25

5.  Betis 	14 	8 	1 	5 	23-24 	-1 	25

6.  Getafe 	15 	7 	2 	6 	18-20 	-2 	23

7.  Valladolid 	15 	6 	3 	6 	22-18 	+4 	21

8.  Real Sociedad 	15 	6 	3 	6 	22-19 	+3 	21