0

FOTO / Sarajevo poraženo od Zete u Podgorici rezultatom 1:0

Piše: J. H.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Poštovani posjetioci portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prenos uzvratne utakmice trećeg pretkola Evropske lige između Zete i Sarajeva koja se igra na stadionu Pod Goricom u glavnom gradu Crne Gore.

90+4 minuta: Nažalost, Sarajevo je večeras poraženo od Zete rezultatom 1:0. Ovo je za Bordo tim značilo i kraj puta u Evropskoj ligi.

90+3 minuta: Emir Hadžić mogao je poravnati rezultat glavom, ali je prečka spasila Zetu.

90. minuta: Igra se posljednja minuta regularnog toka utakmice, sudija produžio četiri minute.

87. minuta: Još tri minute do kraja utakmice. Sarajevo u napadu.

84. minuta: Suljić, Husejinović i Torlak prijete, ali bez promjene rezultata.

81. minuta: Zeta je zaprijetila, ali je golman Bandović uspio odbraniti šut.

79. minuta: Svi igrači Sarajeva, osim golmana Bandovića nalaze se na polovini terena koji pripada Zeti. Husejinović šutirao visoko preko gola.

76. minuta: Odlična prilika za Sarajevo. Karamatić je sa desne strane pokušao lobovati golmana Zete koji je ipak nekako izbacio loptu iz svog peterca.

74. minuta: Sarajevo mnogo opasnije u drugom poluvremenu, ali mreža Zete još uvijek miruje. 16 minuta nade za Bordo tim i navijače.

69. minuta: Karamatić je ušao u šesnaesterac Zete i sa korner linije ubacio loptu ispred gola domaće ekipe, ali ponovo tamo nema igrača tima sa Koševa.

68. minuta: Zeta ponovo zaprijetila preko kontra napada, ali je Došljakov šut odbranio Bandović.

66. minuta: Suljić je oboren na nekih 20 metara, Husejinović pokušao iz slobodnjaka, ali je pogodio živi zid.

63. minuta: Sesar je oboren na rubu šesnaesterca, Karamatić prizemnim šutem pokušao iznenaditi golmana Zete, ali je Bulatović ponovo odbranio.

61. minuta: Boljević je predriblao nekoliko igrača Sarajeva, ušao u šesnaesterac, ali je golman Dejan Bandović ponovo pokazao da je Bordo tim doveo odlično pojačanje nakon odlaska Adilovića.

59. minuta:Zlatković je odlično prošao po lijevoj strani, ubacio loptu ali niko od igrača Bordo tima nije bio u šesnaestercu.

58. minuta: Izlaze Šunjevarić i Belošević a ulaze Karamatić i Čomor.

56. minuta: Sarajevo bez ideje u posljednjih nekoliko minuta. Dragan Jović sprema izmjene.

51. minuta: Sesar je ponovo uposlio napadača bordo-bijelih Hadžića koji je slabo šutirao. Gol-aut za Zetu.

50. minuta: Odbrana Sarajeva odlično je reagovala nakon napada Zete. Horde zla ne prestaju navijati.

49. minuta: Sesar je pokušao sa desne strane direktnim šutem ugroziti gol Zete, ali je golman odbranio i ovaj put.

46. minuta: Norveški sudija Tommy Skjerven označio je početak drugog poluvremena. Sretno Sarajevo!

45+2 minuta: Kraj prvog poluvremena na stadionu Pod Goricom. Sarajevo gubi od devete minute golom Gorana Burzanovića. Bordo tim je imao nekoliko šansi pred golom domaće ekipe, dok se Zeta više orijentisala na kontra napade. Nadamo se golovima bordo-bijelih u drugom poluvremenu.

45. minuta: Odlična prilika za Sarajevo, Belošević je pronašao Hadžića u šesnaestercu Zete, ali je šut glavom napadača Sarajeva odbranio golman domaće ekipe.

41. minuta: Domaća ekipa ponovo je zaprijetila preko kontra napada, ali je Božović šutirao pored gola.

39. minuta: U posljednjih nekoliko minuta uglavnom se igra na polovini terena Zete. sarajevo traži gol prije kraja prvog poluvremena.

37. minuta: Suljić je u dosadašnjem toku utakmice najopasniji igrač Sarajeva.

31. minuta: Belošević je pokušao pronaći Hadžića u napadu, ali je do lopte prije stigao golman Zete.

29. minuta: Husejinović je zaprijetio golu Miloša Bulatovića, ali je njegov šut otišao preko gola.

26. minuta: Selektor nogometne reprezentacije BiH Safet Sušić večeras je na tribinama stadiona Pod Goricom.

25. minuta: Trener Bordo tima Dragan Jović daje instrukcije svojim igračima koji se osvježavaju kraj aut linije.

20. minuta: Sarajevo ima terensku inicijativu, prijeti preko Beloševića i Hadžića, ali izjednačenja nema. Bez obzira na rezultat, Horde zla bodre svoj tim na najbolji mogući način.

19. minuta: Husejinović je počeo akciju, dodao do Suljića koji šutira preko gola golmana Bulatovića.

15. minuta: Nakon primljenog gola, Sarajevo ponovo napada.

12. minuta: Belošević je pokušao iz slobodnog udarca, ali je golman Zete bez problema uhvatio loptu.

9. minuta: Zeta vodi protiv Sarajeva golom Burzanovića nakon kontra napada.

8. minuta: Odlična prilika za Sarajevo, Husejinović prošao po lijevoj strani i šutirao, ali je golman Zete odbranio njegov šut. Hadžić je zakasnio na odbijenu loptu.

5. minuta: Više od 2.000 navijača Sarajeva bodri svoj tim. Još uvijek bez pravih prilika.

4. minuta: Sarajevo u napadu, Zeta igra defanzivno.

1. minuta: Počeo susret Pod Goricom. Sretno Sarajevo!

0. minuta: Poznati su sastavi ekipa. Za Sarajevo će nastupiti Bandović, Torlak, Tatomirović, Belošević, Dupovac, Sesar, Husejinović, Šunjevarić, Zlatković, Suljić i Hadžić.

Za ekipu Zete večeras igraju Bulatović, Kaluđerović, Zlatičanin, Radulović, Novović, Radulović, Božović, Došljak, Burzanović, Korać.