Premijer liga: Željezničar - Jedinstvo 6:0

22.9.2007. u 18:26
0
0
0
Nogometaši Željezničara su u susretu sedmog kola Premijer lige BiH savladali Jedinstvo iz Bihaća sa 6:0 (3:0).
Golove su postigli Bekrić (31.), Jahić (36., 74. i 78.) i Dialiba (38. i 54.).

Susret je na stadionu Grbavica, pred oko 4.000 gledalaca, sudio Duško Pekija iz Prijedora.

U dobroj nogometnoj predstavi igrači Željezničara su bez većih problema savladali Jedinstvo sa ubjedljivih 6:0. Tokom cijele utakmice Željezničar je igrao napadački, dok su se gosti opredijelili za defanzivnu taktiku, koja im na kraju nije donijela rezultat.

Nakon nekoliko propuštenih prilika Dialibe, u 31. minuti Bekrić je pogodio sa sedam metara i doveo Željezničar u vodstvo od 1:0. Pet minuta kasnije Jahić je nakon kornera Štilića najviše skočio u šesnaestercu gostiju i zatresao mrežu gostiju, dok je 3:0 bilo u 38. minuti, a pogodak je postigao Dialiba nakon solo prodora.

Tamnoputi napadač Željezničara ponovo je zatresao mrežu Jedinstva u 54. minuti, a seriju golova završio je najbolji igrač utakmice Jahić u 74. i 78. minuti.

U narednom kolu Željezničar ide u goste Čeliku, dok Jedinstvo dočekuje Leotara.