Premijer liga: Prvi trijumf Veleža, remi Rudara i Slavije

26.9.2015. u 17:22
27
24
27
Prvi trijumf sezone u desetom kolu ostvario je Velež na gostovanju kod Drine u Zvorniku rezultatom 2:1, dok je meč Rudara i Slavije igran na stadionu u Prijedoru okončan rezultatom 2:2.
Rudar - Slavija 2:2

Rudar je poveo već u trećoj minuti, a pogodak za 1:0 bio je djelo Filipa Arežine koji je vrlo dobro izveo slobodan udarac. U 21. minuti nakon centaršuta sa lijeve strane Nemanja Pušara loptu zakucava u mrežu Rudara za izjednačenje rezultata. Majstroskim pogotkom postignutim u 38. minuti Darko Spalević je donio vodstvo gostujućem timu. U nastavku domaći igrači uspijevaju izjednačiti, a gol za 2:2 u 55. minuti postigao je Mirza Džafić.

Drina - Velež 1:2

Duel dva posljednjeplasirana tima na tabeli počeo je obostrano otvorenom igrom. Prilike su se redale i pred jednim i pred drugim golom, a najbolju u prvom poluvremenu propsutio je Mirza Ćemalović za Velež. U nastavku susreta slična situacija na terenu, s tim što su viđeni i golovi. Prvi je bio djelo Mirze Ćemalovića koji je pogodio za 0:1. Radost gostiju potrajala je svega jedan minut pošto je u narednom napadu izjednačio Jakšić. Dobru priliku za novo vodstvo Rođenih propustio je Asim Zec koji nije bio priseban u situaciji jedan na jedan. U posljednjim minutama utakmice gosti ipak uspijevaju postići pobjedonosni gol, a strijelac je bio rezervista Samir Merzić.