0

Premijer liga: Olimpic slavio u Trebinju, a Radnik i Vitez kao domaćini

Piše: N. J.
Vitez-Travnik (Foto: Klix.ba)
Odigrane su prve tri utakmice 16. kola nogometne Premijer lige BiH. Domaće pobjede su ostvarili Radnik i Vitez, dok je Olimpic zabilježio pobjedu u gostima.

Leotar - Olimpic 0:2

Olimpic je osvojio puni plijen na gostovanju kod Leotara, a goste je u vodstvo doveo Bibić u 45. minuti susreta. U finišu drugog dijela Olimpic je postigao i drugi gol za konačnu pobjedu 2:0.

Radnik - Rudar 2:0

Obradović je u 4. minuti doveo Radnik u vodstvo protiv prijedorskog Rudara, a Ristić je prednost udvostručio u 42. minuti, te se uz rezultat 2:0 za Radnik otišlo na odmor. U nastavku nije bilo promjene, te je Radnik upisao nova tri boda.

Vitez - Travnik 3:0

Vitez je bez većih problema savladao tim Travnika, a junak meča bio je Vidović koji je već u prvom poluvremenu postigao hat-trick. Pogađao je u 15., 20. i 31. minuti, te se na odmor otišlo uz prednost Viteza 3:0. Tim rezultatom je i okončan ovaj susret koji je odigran na Kamberovića Polju u Zenici.