0

Premijer liga: Dva gola Wagnera za pobjedu Širokobriježana u Banjoj Luci

U posljednjoj utakmici 13. kola BHT Premijer lige za danas, Široki Brijeg je slavio u gostima protiv Borca rezultatom 2:0.

Junak utakmice bio je Wagner Lago koji je postigao oba pogotka za Širokobriježane. Prvi gol stigao je već u devetoj minuti meča i već je bilo jasno da će Borac koji je u ovaj meč ušao sa tri vezana poraza teško prekinuti crni niz.

Borac je mogao do izjednačenja na početku drugog poluvremena, ali kolosalnu priliku nije iskoristio Koljić. Kazna je uslijedila u 61. minuti kada je Wagner svojim drugim golom postavio konačan rezultat.

Široki Brijeg je ovom pobjedom zauzeo treće mjesto na tabeli i sada ima niz od pet utakmica bez poraza. Borac je ostao na 14. mjestu i, kako sada stvari stoje, do kraja sezone će voditi borbu za opstanak u društvu najboljih.

Rezultati 13. kola Premijer lige BiH: Mladost - Sarajevo 2:1, Vitez - Rudar 3:1, Olimpic - Drina 4:0, Radnik - Slavija 2:1, Sloboda - Travnik 2:0, Velež - Zrinjski 0:1. Borac - Široki Brijeg 0:2. Sutra igraju Željezničar - Čelik (14.30).