0

Premijer liga: Borac preokretom do trijumfa nad Vitezom

Borac - Vitez
Fudbaleri Borca trijumfom nad Vitezom rezultatom 2:1 na Gradskom stadionu u Banjoj Luci zaključili su današnji program u 26. kolu BHT Premijer lige BiH.

Banjalučani su ostvarili trijumf koji im osim prestiža i satisfakcije neće donijeti ništa. Gosti iz Viteza u Banju Luku došli su s ciljem da se nadigravaju sa Borcem, a plod otvorene igre na startu utakmice bio je vodeći pogodak postignut već u šestoj minuti. Strijelac je bio Sabahudin Jusufbašić.

U 23. minuti Borac ipak uspijeva izjednačiti, a strijelac za 1:1 što je bio i rezultat prvog poluvremena bio je Nebojša Runić.

U nastavku Borac Borac uspijeva preokrenuti rezultat, te na kraju upisati zaslužen trijumf. Pobjedonosni pogodak u 58. minuti postigao je Elvir Koljić.