0

Premijer liga BiH: Željezničar - Jedinstvo 2:1

FENA
Nogometaši Željezničara su u susretu 14. kola Premijer lige BiH danas u Sarajevu savladali Jedinstvo iz Bihaća sa 2:1 (0:1).

Strijelci za Željezničar bili su Dudo u 60. i Admir Raščić u 65. minuti, dok je jedini pogodak za goste postigao Mujagić u 21. minuti.

Susret je na stadionu Grbavice, pred oko 1.500 gledalaca, sudio Slavko Zovkić iz Pelagićeva.

Nogometaši Željezničara su teže od očekivanog došli do sedme pobjede u prvenstvu. Mada su igrali bolje tokom cijelog susreta domaći nogometaši slomili su otpor Bišćana tek u drugom poluvremenu.

U 12. minuti Mujagić je iskoristio grešku odbrane Željezničara i sa sedam metara pogodio za vodstvo svoje ekipe.

Željezničar je do izjednačenja došao u 60. minuti. Korner je izveo Vladavić, a najviši u šesnaestercu gostiju bio je Dudo, koji je pogodio za 1:1. Pet minuta kasnije Raščić je, nakon asistencije Sinanovića, sa desetak metara zatresao mrežu i tako postavio konačan rezultat utakmice.