0

Premijer liga BiH: Škoro i Avdić pogodili za pobjedu Sarajeva

NINA
U okviru 22. kola nogometne Premijer lige BiH ekipa Sarajeva je na svom terenu ostvarila uvjerljivu pobjedu nad ekipom Žepče Limorada rezultatom 3:0 (1:0).

Sarajevo je do svoje dvanaeste pobjede, četvrte u proljetnom dijelu sezone, došlo relativno lako, te je s nova tri boda zadržalo priključak za drugoplasiranim Leotarom, koji ima prednost od dva boda.

Početak utakmice odvijao se u ispitivanju snaga, gosti su se orijentirali na obranu, te protunapade preko jedinog isturenog igrača Vahidina Imamovića, dok je Sarajevo u želji da što prije postigne pogodak ušlo u utakmicu dosta nervozno i nepovezano. Tako je već u 6. minuti, nakon prekršaja Kurtovića, Škoro sam želio dijeliti pravdu, pa je sudac morao obojici igrača pokazati žute kartone da bi smirio strasti.

U 14. minuti Sarajevo je imalo najveću priliku u prvom djelu. Osmanhdodžić je ubacio idealno s lijeve strane, a najviši u skoku bio je Škoro, koji spušta loptu na peterac, odakle Avdić iz idealne prilike glavom prebacuje vratara Brašnića, ali lopta pogađa stativu i odbija se u ruke vrataru Žepča.

Četrnaest minuta kasnije Avdić šutira s dvadesetak metara, vratar Brašnić odbija loptu, a u nastavku akcije Škoro pokušava pronaći Avdića u sredini, no gostujući golman je opet bio siguran.

Igrala se 38. minuti, kada je Alen Škoro zaustavljen prekršajem na dvadesetak metara iskosa s desne strane od vrata gostujućeg golmana. Adnan Osmanhodžić odlično ubacuje na drugu vratnicu, gdje Alen Škoro glavom zakucava loptu koja se od stativu odbija u mrežu gostujućeg golmana.

Početak drugo poluvremena pripada gostima. U 49. minuti Doći dugom dijagonalnom loptom pronalazi Kurtovića, koji prolazi Maksumića i pada u domaćem šesnaestercu. Gosti su tražili jedanaesterac, no sudac je bio blizu i samo je pokazao da se igra nastavi.

U 50. minuti gostujući igrač, Trkulja, jednu visoku loptu vraća glavom prema vrataru Brašniću, ali Avdić u skoku uspijeva zahvatiti loptu prije vratara gostiju, ona se odbija pred prazna vrata, odakle je Avdić s dva tri metra rutinski posprema u mrežu.

Tek nakon što su primili drugi pogodak Žepčaci pomalo otvaraju igru. U 56. minuti Ilić je primio loptu nakon centaršuta Krajišnika na desetak metara od domaćeg vratara, ali iz dobre situacije šalje loptu preko Alaimovih vrata.

Sedam minuta kasnije Sirovica ima dvije prilike. Prvo nakon ubačaja Kurtovića s pet metara ne uspijeva prevariti Alaima, a potom u nastavku akcije slabo šutira.

U 88. minuti 'bordo' ekipa je imala veliku šansu za 3:0. Albin Pelak ubacuje loptu u šesnaesterc, Osmanhodžić izlazi sam pred golmana Brašnića, ali prebacuje gol.

Kad su svi očekivali kraj utakmice, domaći u sudačkoj nadoknadi postižu treći pogodak. Pehlić vara Krajišnika na desnom boku, upućuje dobar centaršut, lopta prolazi na drugu stranu, a na nju natrčava Škoro i oštrim udarcem matira Brašnića.

Sarajevo u idućem kolu gostuje u Čitluku, dok Žepče Limorad dočekuje momčad Travnika.

SARAJEVO – Stadion Koševo. Gledatelja: 2.000. Glavni sudac: Davor Ristović. Pomoćnici: Mladen Tešanović, Slavko Marjanović (svi iz Lukavice). Četvrti sudac: Novo Panić (Doboj). Delegat: Zaim Hadžiomerović (Jablanica). Rezultat: Sarajevo (Sarajevo) – Žepče Limorad (Žepče) 3:0. Žuti kartoni: Škoro (Sarajevo), Kurtović, Doći (Žepče Limorad).

Strijelci: 1:0 – Škoro (38.), 2:0 – Avdić (50.), 3:0 – Škoro (90.).

SARAJEVO: Alaim 6,5, Uščuplić - (od 30. Bašić 6), Mirvić 6, Janjoš 6 (od 80. Nadarević -), Maksumić 6, Pelak 6,5, Ihtijarević 6, Škoro 7,5, Avdić 6,5, Osmanhodžić 7, Repuh 6 (od 66. Pehlić 6,5).

ŽEPČE LIMORAD: Brašnić 5, Kurtović 6, Kurt 6, Trkulja 5,5, Doći 5,5, Ilić 5,5, Brčinović 5 (od 72. Janjić -), Sirovica 6, Krajišnik 5, Imamović 5, Dragičević 5 (od 76. Vidović -).

Igrač utakmice: Alen Škoro (Sarajevo) 7,5.

Željezničar poražen u Zenici

Uskoro opširniji izvještaj....

Svi rezultati 22. kola nogometne Premijer lige BiH postignuti:

utorak: TREBINJE: Leotar - Orašje 3:0

srijeda: ZENICA: Čelik – Željezničar 3:1 ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg - Borac 1:0 SOKOLAC: Glasinac – Rudar 0:0 TRAVNIK: Travnik – Zrinjski 2:1 SARAJEVO: Sarajevo - Žepče Limorad 3:0 POSUŠJE: Posušje – Brotnjo 0:0 MODRIČA: Modriča Maxima – Sloboda 5:3