0

Premijer liga BiH: Široki deklasirao Zvijezdu, Slavija bolja od Travnika

Piše: N. J.
Slavija - Travnik (Foto: Davorin Sekulić/Klix.ba)
U nedjelju su odigrane posljednje dvije utakmice 20. kola nogometne Premijer lige BiH. Široki Brijeg je na svome terenu pobijedio gradačačku Zvijezdu 6:0, dok je Slavija u Istočnom Sarajevu slavila minimalnu pobjedu 1:0 protiv Travnika.

Široki Brijeg - Zvijezda 6:0

Zakarić je doveo Široki Brijeg u vodstvo u 15. minuti. Nakon što je centrirao u 15. minuti golman Zvijezde je loše reagovao na prvoj stativi i lopta je završila u mreži gostiju. Samo dvije minute kasnije Marić je udvostručio prednost. Već u 30. minuti Ćorić je pogodio za 3:0, a Zakarić je u 35. minuti zatresao mrežu Zvijezde za visokih 4:0, što je bio i rezultat prvog dijela.

U nastavku su Širokobriježani preko Ljubića u 58. miunti došli do prednosti 5:0, a Wagner je u 76. postigao gol za konačnih 6:0.

Slavija - Travnik 1:0

Slavija je protiv Travnika došla u vodstvo u 55. minuti. Nakon centaršuta Popovića Čomor je sa deset metara iz voleja zakucao loptu u mrežu Travničana za 1:0. Bio je to i konačan rezultat ovoga meča.