Premijer liga BiH: Široki Brijeg bolji od Sarajeva

22.11.2004. u 00:42
0
0
0
U susretu koji je nosio predznak derbija kola Široki Brijeg je sasvim zasluženo pobijedio Sarajevo rezultatom 2:0.
Sve je riješeno još u prvih 45 minuta kada je Široki Brijeg preko Hrvoja Ercega postigao oba pogotka.

Sve do 11. minute oko 500 okupljenih gledalaca nije vidjelo gotovo ništa, a onda je stoper domaćih Đuričić jednom dubinskom loptom pronašao Ercega koji je dvoboj s Alaimom riješio bez problema.

U 15. minuti domaći su ponovno u prilici – Ercegov ubačaj iz lijevog kornera Režić glavom šalje preko vrata. Sarajlije su uzvratile u 19. minuti. Hadžić je prošao po lijevoj strani i s ruba šesnaesterca šutirao snažno, a lopta je pogodila lijevu Melherovu stativu. Širokobrijažni su na tu opasnost pred svojim vratima ubrzo uzvratili.

Nakon Ercegova ubacivanja iz kornera Medvid šutira snažno, ali odbrana Sarajeva je blokirala put lopti. Nakon toga lopta dolazi do Đuričića čiji udarac s nekih osam metara krajnjim naporom zaustavlja Alaim. U 35. minuti Barbarićevi izabranici već imaju 2:0. Ponovo je strijelac bio Hrvoje Erceg kojeg je na lijevoj strani šesnaesterca dobro uposlio Šilić, a on po drugi put savladao Alaima.

Posljednjih pet minuta pripalo je gostima iz Sarajeva. Tako u 41. minuti Ferhatović šutira snažno, ali neprecizno, a samo dvije minute kasnije Šarić je, nakon što je sve sam napravio na lijevoj strani, dobro šutirao, no ponovno se ispriječila stativa.

U drugom dijelu igrao se puno lošiji nogomet, a sve što vrijedi izdvojiti su prilike Ercega u 71. minuti i Abramovića šest minuta poslije, ali rezultat se nije mijenjao.

Novom pobjedom Široki Brijeg se približio vrhu tabele, dok je Sarajevo sedmim porazom ostalo na četrnaestom mjestu.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledalaca: 500. Glavni sudac: Lazo Aleksić (Brčko) – 6,5. Pomoćnici: Goran Lepir (Banja Luka) i Radoslav Kapor (Trebinje).

Strijelci: 1:0 – Erceg (11.), 2:0 – Erceg (35.)

ŠIROKI BRIJEG: Melher 6,5, Kožul 6,5, Medvid 7, Bajkuša 6, Đuričić 6,5, Tabi 6,5 (od 76. Ivić -), Režić 7, Šilić 7, Juričić 6,5 (od 85. Bubalo -), Ivanković (od 60. Abramović -), Erceg 7,5. Trener: Ivica Barbarić

SARAJEVO: Alaim 5,5, Muharemović 5,5 (od 58. Adi Kapeetanović 5,5), Hadžić 6, Zukić 5,5, Idrizović 5,5, Ihtijarević 6, Janjoš 6, Berberović 6,5, Ferhatović 5,5 (od 46. Adis Kapetanović 5,5), Šarić 6 (od 46. Stoiljković 5,5), Pehlić 6. Trener: Edin Prljača
Žuti kartoni: Tabi (Široki Brijeg), Berberović, Muharemović, Ihtijarević (Sarajevo)

Igrač susreta: Hrvoje Erceg (Široki Brijeg) – 7,5.