0

Premijer liga BiH: Poraz Sarajeva od Zrinjskog

NINA/Sarajevo-X
Na današnjoj utakmici 16. kola Premijer lige BiH, Zrinjski je na vrlo teškom terenu stadiona Koševo savladao ekipu Sarajevo 3:2.

Sarajevo je do vodstva došlo već u trećoj minuti. Berberović je ubacio s desne strane, a pred golom Mitrovića najbolje se snašao Emir Obuća. Na odgovor Zrinjskog čekalo se deset minuta. Kerkez je pogodio iz slobodnog udaraca, a poslije pogotka domaći navijači i igrači su oštro protestvovali jer je ostalo nejasno zbog čega je Panić dosudio prekršaj.

U 27. minuti najbolji strijelac lige Zoran Rajović pokazao je koliko je brz kada je pretrčao odbranu Sarajeva i izašavši sam ispred Alaima pogodio nebranjeni dio mreže. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Sarajevo je vratilo rezultat na početak kada Obuća izbjegava ofsajt i po drugi put šalje loptu iza leđa Romea Mitrovića.

U 76. minuti Rajović je poslije greške Muharemovića mogao postići svoj drugi i treći pogodak za Zrinjski, ali Alaim je odlično odbranio. Ipak, šest minuta poslije nije mogao ispraviti pogreške Race i Zukića kada je Mislav Karoglan postigao, kasnije će se pokazati, pobjedonosni pogodak za Zrinjski.

Zrinjskom je na ruku išao i rezultat iz Tuzle, tako da po prvi put ove sezone ima velikih pet bodova prednosti ispred Željezničara i pratnje.

SLOBODA NA TUŠNJU SAVLADALA ŽELJEZNIČAR 2:0

TUZLA (NINA) - Sloboda je prekinula neugodnu tradiciju protiv sarajevskog Željezničara pobijedivši ga na startu drugog dijela sezone 2:0.

Radost domaćoj ekipi po vrlo lošem terenu za igru donijeli su Sarajlić u 33. i Mujić u 54. minuti, a s tri nova boda Tuzlaci su skočili s 13. na 11. mjesto tabele, čime su se malo odmakli od zone ispadanja.

S druge strane ekipa Ive Ištuka nije uspjela u svojoj nakani da ostane uz bok Zrinjskom u borbi za naslov prvaka. Zaostatak Željezničara sada iznosi pet bodova.

U susretima 16. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine postignuti su sljedeći rezultati:

Žepče - Borac 2:0 Sarajevo - Zrinjski 2:3 Posušje - Rudar 1:0 Sloboda - Željezničar 2:0 Slavija - Leotar 2:0

Čelik - Modriča 2:1 Travnik - Orašje 3:1

Susret Budućnost - Široki Brijeg nije odigran.

1. ZRINJSKI 16 11 4 1 31:14 37
  2. ŽELJEZNIČAR 16 10 2 4 19:12 32
  3. ŠIROKI BRIJEG 15 7 4 4 22:15 25
  4. POSUŠJE 16 8 1 7 21:19 25
  1. TRAVNIK 16 8 0 8 27:24 24
  2. ORAŠJE 16 7 2 7 27:23 23
  3. MODRIČA 16 6 4 6 21:17 22