14

Premijer liga BiH: "Petarda" Slavije u Vitezu, Široki slavio u Tuzli

Piše: A. Dž.
Sloboda-Široki Brijeg (Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
Pet utakmica četvrtog kola BHT Premijer lige bilo je na rasporedu danas u 17:00 sati, a postignuti su sljedeći rezultati: Velež - Travnik 2:1, Vitez - Slavija 0:5, Sloboda – Široki Brijeg 0:1 i Zvijezda – Olimpic 2:2. Utakmica Drina – Radnik prekinuta je pri rezultatu 0:0 zbog jake kiše u Zvorniku.

Velež-Travnik

Velež je na svom stadionu savladao Travnik rezultatom 2:1. Domaćini su bolje otvorili utakmicu, ali je Travnik prvi došao do vodstva u 19. minuti nakon loše reakcije Veležove odbrane. Strijelac je bio Guerra.

Deset minuta kasnije Rođeni poravnavaju preko Popovića, a u 39. minuti dolaze u vodstvo golom Blagojevića.

U drugom poluvremenu Janković i Popović su nekoliko puta zaprijetili, ali se rezultat nije mijenjao.

Vitez-Slavija

Susret Vitez-Slavija donio je pravu kišu golova. Gosti iz Istočnog Sarajeva slavili su s visokih 5:0, a mrežu domaćih počeli su puniti u 4. minuti preko Kokota.

U 20. minuti Salković glavom matira golmana Viteza nakon kornera. Isti igrač ponovo je zatresao mrežu u 42. minuti.

Deset minuta kasnije u strijelce se upisao Ivanović, a u 53. minuti i Govedarica.

Sloboda-Široki Brijeg

Široki Brijeg opravdao je ulogu favorita u Tuzli i porazio Slobodu rezultatom 1:0. Tuzlaci su u u prvom poluvremenu imali više od igre, ali pravih prilika nije bilo ni s jedne ni s druge strane.

Široki je poveo na startu drugog poluvremena nakon dobre akcije. Strijelac je bio Wagner. Slobodina igra se nakon ovog gola raspala, te nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti.

Wagner u 63. minuti zamalo povećao vodstvo, dobro je šutirao, ali je lopta pogodila stativu.

Jedinu pravu priliku domaćini su imali u 73. minuti. Džafić je pucao, ali do promjene rezultata nije došlo.

Iznad Tušnja u jednom trenutku nadvio se oblak dima zbog bakljade domaćih navijača

Zvijezda-Olimpic

Zvijezda na svojoj Banja Ilidži nije uspjela upisati tri boda protiv Olimpica iako je do samog finiša imala prednost.

Do vodstva su domaćini došli u 22. minuti kada je Alibašić dobro uposlio Diattu koji je pogađa za 1:0. Slavlje domaćih navijača nije predugo trajalo. Samo četiri minute kasnije Regoje poravnava nakon ubačaja iz kornera.

Drugo poluvrijeme u Gradačcu obilježio je prolom oblaka, pa su nogometaši igrali na lošem i raskvašenom terenu. Ipak, u 66. minuti domaćini su ponovo poveli. Gadžo je izveo korner, a Stojanov bio najviši u skoku.

Gosti se ipak nisu predavali i u samom finišu poravnali preko Nuhića. Iz igre su isključeni Čolić kod domaćih, te Muharemović kod gostiju.

BHT Premijer liga, 4. kolo, rezultati:

Velež - Travnik 2:1 Vitez - Slavija 0:5 Sloboda – Široki Brijeg 0:1 Zvijezda – Olimpic 2:2.