0

Premijer liga BiH, 18. kolo: Sarajevo - Glasinac 3:0

NINA
Nogometaši Sarajeva zasluženo su pobijedili danas u Sarajevu ekipu Glasinca rezultatom 3:0.

Strijelci za pobjedu "bordo" tima bili su Pelak, Škoro i Avdić.

Iako su osvojili nova tri boda, trener Sarajlija Agim Nikolić najvjerojatnije je ostao bez dva igrača, jer su Osmanhodžić i Bašić nakon grubih prekršaja morali napustiti teren i prve prognoze nisu dobre.

Domaćini su poveli već u 3. minuti. Škoro je idealno zaposlio Pelaka na drugoj stativi koji je snažnim udarcem zakucao loptu u mrežu. I to je bilo sve što vrijedi izdvojiti iz siromašnog prvog poluvremena.

Nastavak utakmice ponudio je sličan razvoj situacije kao i prvo poluvrijeme. Sarajevo u 56. minuti povećava rezultat na 2:0. Ovaj put Pelak i Škoro su zamijenili uloge. Pelak je asistirao, a Škoro zabio gol.

Konačnih 3:0 djelo je Avdića koji u 85. minuti nakon centaršuta Škore pogađa mrežu golmana Babovića. Ekipa Agima Nikolića u idućem kolu gostuje u Orašju

Rezultati ostalih danas odigranih utakmica 18. kola Premijer lige BiH.

Posušje – Orašje 2:1 Š. Brijeg – Žepče L. 2:0