1

Premiership: Willian u finišu pogodio za trijumf Chelseaja, City razbio Stoke

Piše: A. D.
Za fudbalske poklonike u BiH najzanimljiviji meč 25. kola Premiershipa bio je onaj između Stoke Cityja i Manchester Cityja igran na Britania stadionu.

Ulogu favorita opravdao je gostujući Manchester City koji je trijumfovao rezultatom 4:1. Aguero je u 33. minuti pogodio za 0:1, a pet minuta kasnije izjednačenje domaćinu donio je Peter Crouch. U nastavku gosti postižu još tri pogotka, a strijelci su bili James Milner, Sergio Aguero iz penala i Samir Nasri. Asmir Begović je čuvao gol Stokea, dok je na drugoj strani Edin Džeko u igru ušao u 73. minuti.

U petoj minuti utakmice Manchester United – Burnley u igru je ušao Cris Smalling umjesto povijeđenog Jonesa i do poluvremena postigao dva pogotka vrijedna novih bodova. U međuvremenu je pogodak za goste postigao Ings. U nastavku je trijumf Uniteda (3:1) potvrdio Van Persie iz penala.

U još jednom od derbija kola Chelsea je porazio Everton minimalnim rezultatom uz pogodak Wiliana u samom finišu meča. Muhamed Bešić u timu Evertona odigrao je prvo poluvrijeme.

Rezultati:

Stoke – Manchester City 1:4 Southampton – West Ham 0:0 Manchester United – Burnley 3:1 Chelsea – Everton 1:0 Crystal Palace - Newcastle 1:1 WBA - Swansea 2:0