2

Premiership: WBA ispratio Burnley s četiri pogotka

U posljednjoj utakmici 12. kola engleske Premierlige West Bromwich Albion je ugostio ekipu Burnleyja te je upisao uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:0.

WBA je poveo u 4. minuti golom Phillipsa, koji je donio veliku radost domaćim navijačima. Gosti su mogli do izjednačenja deset minuta kasnije, Hendrick je imao veliku priliku, no, šutirao je pored gola.

Kazna za promašaj stigla je u 16. minuti kada je dobar udarac Morrisona završio u mreži Burnleyja.

Na 3:0 je povisio Fletcher u 37. minuti, pa je WBA nakon prvog poluvremena imao uvjerljivo vodstvo.

Gdje je stao u prvom, WBA je nastavio u drugom. U 64. minuti je za 4:0 pogodio Rondon.

Domaći su u nastavku utakmice kontrolisali igru, ali promjene rezultata nije bilo. WBA je upisao zasluženu visoku pobjedu nad Burnleyjem i nalazi se na devetom mjestu na tabeli sa 16 bodova. Burnley je na dvanaestoj poziciji s dva boda manje.