Lako protiv Aston Ville
2

Premiership: United se vratio na prednost od pet bodova

Rooney dvostruki strijelac (Foto: AFP)
Nogometaši Manchester Uniteda lako su obavili posao u 34. kolu Premiershipa, te su na svom Old Traffordu s 4-0 pobijedili Aston Villu. Vratili su tako i prednost na vrhu tabele u odnosu na Manchester City na pet bodova.

Vrlo kratko je odbrana Aston Ville izdržala na nedjeljnom gostovanju, pa je tako gol primila već u 7. minuti. Nakon prekršaja na Ashleyju Youngu u šesnaestercu gostiju, Rooney je namjestio loptu na bijelu tačku i razveselio domaće navijače.

Da se još lagodnije ode na odmor, kada su u pitanju igrači Manchester Uniteda, potrudio se Danny Welbeck koji je u 43. minuti zabio za 2-0.

Aston Villa je bila nemoćna, te u napadu nije stvorila nikakav poseban pritisak, a niti neugodnosti za Unitedovog golmana De Geu. Zapravo, čekalo se samo koliko će još golova zabiti razigrani domaćini, a zabili su još dva: jedan Rooney, te u sudijskoj nadoknadi Nani.

Rooney je inače došao do brojke od 26 golova u Premiershipu ove sezone i ima samo jedan manje od prvog strijelca Robina van Persieja.