3

Premiership: Tottenham uspješniji od Manchester Cityja u derbiju sedmog kola

Nakon prošlosedmičnog posrtanja na utakmici protiv West Hama, Manchester City je doživio i drugi poraz sezone.

Ovog puta bolan šamar Građanima nanio je Tottenham pobijedivši s 4:1, ostavivši mogućnost Manchester Unitedu da već danas preuzme lidersku poziciju u Premiershipu.

Gosti su mnogo bolje započeli meč na White Hart Laneu, a pogodak za vodstvo već u 25. minuti postigao je Belgijanac Kevin De Bruyne. Vrijedi spomenuti da je pola posla obavio Yaya Tore koji je istrčao fantastičan kontra napad.

Domaći igrači u finišu prvog poluvremena uspijevaju izjednačiti rezultat, a pogodak je preciznim prizemnim udarcem postigao Eric Dier.

U petoj minuti drugog poluvremena idealan centaršut Lamele u pogodak za vodstvo Tottenhama predvorio je Toby Alderweireld.

Pola sata prije kraja riješeno je pitanje pobjednika, a pogodak za nedostižnih 3:1 postigao je snalažljivi Hary Kane. Konačnih 4:1 postavio je Erik Lamela.