0

Premiership: Swansea u gostima deklasirao Fulham

(Foto: AFP/Arhiv)
Odigrane su dvije utakmice 29. kola Premiershipa. Ekipa Swanseaja iznenadila je Fulham na Craven Cottageu, svladavši ga s 3-0.

Prvi puta ove sezone Swansea je dobio tri utakmice u nizu, te je skočio na 8. mjesto na tabeli. Što je još zanimljivije, velška ekipa je tek treći puta u historiji postigla tri gola u gostima u jednoj utakmici u prvoj ligi. Prva dva puta je to učinila 1981. i 1982. godine.

Swansea je imao 60 posto posjeda lopte, te je do uvjerljivog trijumfa stigao potpuno zasluženo. Prva dva gola postigao je nakon vrlo lijepih akcija Sigurdsson u 36. i 67. minuti, a tačku na i stavio je Allen u 78. minuti.

Wigan je ostao na začelju tabele, nakon što je kod kuće odigrao 1-1 protiv West Bromwich Albiona. Domaćini su poveli pogotkom McArthura u 54. minuti, a konačnih 1-1 postavio je Scharner 11 minuta kasnije. Koliko je Wigan bio bolji i bliži pobjedi, pokazuje omjer udaraca na gol 20-8, odnosno 6-2 u okvir. No, domaći nogometaši su zapucali veliki broj prilika.   Premiership, 29. kolo:

Fulham – Swansea 0-3 (Sigurdsson 36, 67, Allen 78) Wigan – West Bromwich Albion 1-1 (McArthur 54 / Scharner 65)