0

Premiership: Stoke u gostima razbio Aston Villu

Nogometaši Stoke Cityja nastavili su plodno razdoblje u Premierligi svladavši u Birminghamu domaću Aston Villu s 4-1 u ogledu 31. kola.

Prvi puta u historiji Stoke City je postigao četiri gola u jednoj gostujućoj utakmici u Premierligi. Ekipa koja se puno bolje snalazi na domaćem terenu uknjižila je ovom prilikom svoju drugu gostujuću pobjedu, čime je stigla do učinka od 10 osvojenih bodova u zadnje četiri utakmice.

Dvoboj je dobro počeo za domaćine koji su poveli već u 5. minuti golom Christiana Bentekea, koji je zabio pet golova u zadnjih šest ligaških domaćih utakmica.

Peter Crouch lijepo je u 22. minuti namjestio Odemwingieju za izjednačenje, a onda je samo četiri minute kasnije i sam zabio za vodstvo gostiju. N'Zonzi u 42. minuti i Cameron u 90. svojim su golovima osigurali Stokeu uvjerljivu pobjedu.

Premiership, 31. kolo:

Tottenham – Southampton 3-2 (Eriksen 31, 46, Sigurðsson 90+2 / Rodriguez 19, Lallana 28)

Aston Villa – Stoke City 1-4 (Benteke 5 / Odemwingie 22, Crouch 26, N'Zonzi 42, Cameron 90)

1. Chelsea 31 21 6 4 62-23 +39 69
  2. Liverpool 30 20 5 5 82-38 +44 65
  3. Manchester City 28 20 3 5 76-27 +49 63
  4. Arsenal 30 19 5 6 53-34 +19 62
  5. Tottenham 31 17 5 9 40-40 0 56
  6. Everton 29 15 9 5 43-30 +13 54
  7. Manchester United 30 15 6 9 48-34 +14 51
  8. Newcastle United 30 14 4 12 38-40 -2 46