6

Premiership: Porazi Evertona i Stokea, QPR namučio Liverpool

Liverpool - QPR (Foto: EPA)
Današnji program u okviru 34. kola engleskog Premiershipa započeli su Leicester i Newcastle.

Domaći tim koji u proljetnom dijelu sezone igra mnogo bolje nego jesenas ostvario je ubjedljivu pobjedu rezultatom 3:0. Strijelci za važnu pobjedu bili su dva puta Ulloa i jednom Morgan.

Loš meč odigrao je tim Evertona na gostovanju kod Aston Ville. Domaći igrači ostvarili su trijumf rezultatom 3:1. Veliku prednost domaćinu donio je Benteke sa dva pogotka u prvom poluvremenu. U nastavku Lukaku iz penala uspijeva smanjiti prednost domaćina. Konačnih 3:1 postavio je Cleverley. Muhamed Bešić nije ulazio u igru u poraženom timu.

Asmir Begović nije konkurisao za današnji meč Swanseaja i Stokea koji je rezultatom 2:0 pripao domaćem timu Swanseaja. Strijelac za 1:0 bio je Montero u 76. minuti, da bi konačnih 2:0 u samom finišu postavio Sung - Young.

Uz dosta muke trijumf je pred svojim navijačima ostvario Liverpool nad QPR-om rezultatom 2:1. Vodstvo Redsima donio je Coutinho, izjednačio je Fer, pogodak za konačnih 2:1 u samom finišu postavio je Steven Gerrard, koji je prethodno propustio realziovati jedanaesterac. Njegov udarac sa bijele tačke u 79. minuti odbranio je Robert Green.

Rezultati:

Leicester – Newcastele 3:0 Aston Villa – Everton 3:2

Liverpool – QPR 2:1 Sunderland – Southampton 2:1 Swansea – Stoke 2:0 West Ham – Burnley 1:0