4

Premiership: Manchester United posramljen na Goodison Parku

(Foto: EPA)
Veliku pobjedu ostvario je tim Evertona nad Manchester Unitedom na svom Goodison Parku rezultatom 3:0 u 34. kolu engleskog Premiershipa.

Karamele su u vidstvo došle već u petoj minuti utakmice. James McCarthy iskoristio je nonšalantnu reakciju dvojice čuvara, izborio priliku i postigao pogodak za 1:0.

Baines je u 35. minuti odlično izveo korner, a Stones loptu glavom poslao u gol Manchester Uniteda za povećanje vodstva.

Petnaest minuta prije kraja Everton postiže i treći pogodak. Kevin Mirallas je izašao sam pred De Geu i rutinski pogodio za konačnih 3:0.

Muhamed Bešić nije ulazio u igru u timu Evertona. Manchester United uprkos porazu ostao je na četvrtom mjestu sa 65 bodova. Everton je deseti sa 44 boda.