7

Premiership: Manchester United i Arsenal podijelili bodove u derbiju 37. kola

(Foto: EPA)
Derbi susret 37. kola engleskog Premiershipa između Manchester Uniteda i Arsenala, koji je odigran na stadionu Old Trafford, okončan je neriješenim rezultatom 1:1.

Domaći tim poveo je u 21. minuti susreta, a pogodak je postigao Ander Herrera nakon centaršuta Ashleyja Younga sa lijeve strane.

Konačnih 1:1 osam minuta pred kraj postavio je Blackett autogolom. Današnjim remijem Arsenal je povećao šanse da izbori direktan plasman u grupnu fazu Lige prvaka, dok će United vjerovatno do elitnog takmičenja morati kroz kvalifikacije.

Arsenal sa jednom utakmicom manje od Manchester Uniteda zauzima treće mjesto sa 71 bodom, dva manje od Uniteda koji će za sedam dana u utakmicom protiv Hulla zaključiti još jednu sezonu bez trofeja.