0

FOTO + VIDEO / Premiership: Fulham u sudijskoj nadoknadi srušio Arsenal

(Foto: AFP)
U posljednjoj utakmici dana u sklopu 20. kola Premierlige Fulham je u gradskom dvoboju na Craven Cottageu u sudijskoj nadoknadi došao do pobjede protiv Arsenala (2-1).

Za Topnike su stvari krenule nizbrdo u 78. minuti kada je drugi žuti karton dobio Johan Djourou. U tom je trenutku ekipa Arsenea Wengera vodila s 1-0 pogotkom Laurenta Koscielnyja koji je u 21. minuti zabio glavom nakon ubačaja Aarona Ramseyja.

Arsenal je pobjedu ispustio u 85. minuti kada je glavom zabio njegov bivši vezni igrač Steve Sidwell. Golman gostiju Wojciech Szczesny vrlo je loše reagirao nakon kornera, nije uspio uhvatiti loptu koju je glavom do strijelca proslijedio Philippe Senderos, još jedan bivši 'Topnik.

<

No, ni tu nije bio kraj nevoljama za Wengerove nogometaše. U trećoj minuti sudijske nadoknade nakon ubacivanja Stephena Kellyja loše je glavom odigrao Sebastien Squillaci, lopta je došla do Bobbyja Zamore koji je ljevicom zabio svoj četvrti ovosezonski pogodak i donio sva tri boda ekipi Martina Jola.

Arsenalu je ovo peti gostujući poraz sezone i šesti ukupno. Njime je ponovno pao na peto mjesto iza Chelseaja koji je ranije slavio na gostovanju kod Wolverhamptona (2-1).

Premiership, 20. kolo:

Aston Villa - Swansea 0-2 (Dyer 4., Routledge 47) Blackburn - Stoke City 1-2 (Crouch 17, 45 / Goodwillie 70) QPR - Norwich 1-2 (Barton 11 / Pilkington 41, Morison 83) Wolverhampton - Chelsea 1-2 (Ward 84 / Ramires 54, Lampard 89) Fulham - Arsenal 2-1 (Sidwell 85, Zamora 90+3 / Koscielny 21)

1. Manchester City 19 14 3 2 53-16 +37 45
  2. Manchester United 19 14 3 2 49-17 +32 45
  3. Tottenham 18 12 3 3 35-20 +15 39
  1. Chelsea 20 11 4 5 39-25 +14 37
  2. Arsenal 20 11 3 6 36-28 +8 36
  3. Liverpool 19 9 7 3 24-15 +9 34
  4. Newcastle 19 8 6 5 26-25 +1 30
  5. Stoke City 20 8 5 7 22-31 -9 29