0

Premiership: Everton i Crystal Palace remizirali na Goodison Parku

Piše: Edin Isanović
Ilustracija (Foto: EPA)
U 7. kolu engleskog Premiershipa snage su na Goodison Parku odmjerili Everton i Crystal Palace. Na kraju su se oba tima morala zadovoljiti sa bodom jer je semafor pokazivao 1:1.

Oba tima stanovnici su gornjeg dijela tabele i u ovaj dvoboj ušli su s namjerom da pokušaju osvojiti tri boda. Igrao se 35. minut kada je Lukaku osigurao prednost za domaće. Bilo je 1:0 što je bio i konačan ishod prvih 45 minuta.

U nastavku gosti kreću snažno. To im se isplatilo već u 50. minuti kada Benteke pogađa za 1:1. U 57. minuti poništen je gol gostiju zbog ofsajda. Devet minuta kasnije i domaći su imali dobru priliku. Barry je dobro pucao glavom, ali mu je jedan igrač gostiju blokirao udarac.

Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih prilika, ostalo je 1:1. Everton se sa 14 bodova i uz meč više probio na treću poziciju, dok je Crystal Palace sedmi sa 11 osvojenih bodova.