6

Premiership: City pobijedio Leicester i nastavio potjeru za Chelseajem, Stoke remizirao

Piše: A. D.
Slavlje fudbalera Manchester Cityja (Foto: EPA)
Poraz od Newcastlea u prošlom kolu Premiershipa nije se negativno odrazio na igrače Chelseaja koji su danas kao domaćin porazili Hull City rezultatom 2:0, nakon što su u međuvremenu ostvarili pobjedu i u Ligi prvaka. U 16. kolu Premiershipa slavio je i City u kome nije bilo Edina Džeke nakon što se povrijedio na zagrijavanju.

Strijelci za Plavce na današnjoj utakmici bili su Hazard i Costa. Posao Chelseaju olakšao je Huddlestone koji je isključen u 60. minuti.

Manchester City bez Edina Džeke, koji se povrijedio na zagrijavanju pred utakmicu, nastavio je pobjedonosni niz na gostovanju kod Leicestera. Minimalan trijumf Građanima je donio Lampard u finišu prvog poluvremena.

Crystal Palace i Stoke su podijelili bodove, a meč je okončan rezultatom 1:1. Domaćin je poveo golom McArthura, dok je izjednačujući pogodak bio djelo Croucha. Asmir Begović i danas je čuvao gol Stokea.

Identičnim rezultatom završen je meč Sunderlanda i West Hama. Strijelac za domaćina bio je Gomez, dok je jedini gol za goste postigao Downing.

Iznenađenje kola priredio je Burnley domaćin trijumfom nad Southamptonom rezultatom 1:0 uz pogodak Barnesa. Gardner je bio jedini strijelac u pobjedi WBA nad Aston Villom (1:0).