0

Premiership: Chelsea na prvom mjestu tabele, City i Norwich odigrali bez golova

U 25. kolu Premierlige Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Newcastle s 3-0, čime je stigao do osme prvenstvene pobjede u zadnjih 10 nastupa, uz dva remija u tom nizu od 10 utakmica bez poraza.

Tom pobjedom je Chelsea zasjeo na prvo mjesto na tabeli, jer je Arsenal ranije izgubio na Anfieldu od Liverpoola s 5-1, dok je Manchester City odigrao skromnih 0-0 na gostovanju kod Norwicha. Ekipa Josea Mourinha ima bod više od Arsenala, dva više od Manchester Cityja, a svoju šansu u borbi za titulu vreba i Liverpool koji ima 6 bodova manje od Chelseaja.

Eden Hazard postigao je sva tri gola protiv Newcastlea. Postigao je 14. igrač koji je postigao hat-trick za Chelsea u Premierligi. Prvi gol postigao je u 27. minuti nakon dobrog dodavanja Ivanovića, za drugi gol u 34. minuti mu je krasno petom asistirao Eto'o, dok je točku na i stavio iz kaznenog udarca u 63. minuti, koji je iznudio Eto'o.

Manchester City je kao domaćin demolirao Norwich sa 7-0 početkom novembra, ali je na gostovanju kod tog kluba odigrao vrlo skromnih 0-0. Očito je na Cityjeve igrače ostavio trag domaći poraz u prošlom kolu od Chelseaja 1-0, od kojeg se niti u ovoj utakmici nisu oporavili. Imali su svega dva udarca u okvir gola, koliko i domaćin. Prvi puta nakon januara 2012. godine, City nije zabio u dvije prvenstvene utakmice u nizu. Naš Edin Džeko ušao je u utakmicu u 61. minuti i igrao do kraja susreta.

Kevin Nolan je dvama golovima na samom početku drugog poluvremena donio gostujuću pobjedu West Hamu kod Aston Ville 2-0. Ukupno je u karijeri postigao sedam golova Aston Villi, više negoli i jednoj drugoj ekipi iz Premierlige. Isto tako, nakon 15 uzastopnih ligaških utakmica bez gola, postigao ih je pet u zadnjih pet nastupa.

Premierliga, 25. kolo:

Liverpool - Arsenal 5-1 (Škrtel 1, 10, Sterling 16, 52, Sturridge 20 / Arteta 69-11m) Chelsea – Newcastle 3-0 (Hazard 27, 34, 63 – 11 m) Norwich – Manchester City 0-0 Sunderland – Hull 0-2 (Long 16, Jelavić 62) Aston Villa- West Ham 0-2 (Nolan 46, 48) Crystal Palace – West Bromwich 3-1 (Ince 15, Ledley 27, Chamakh 69 – 11 m / Bifouma 46) Southampton – Stoke 2-2 (Lambert 6, Davis 41 / Odemwingie 38, Crouch 44) Swansea – Cardiff (18.30)

Redoslijed: 1. Chelsea 56, 2. Arsenal 55, 3. Manchester City 54, 4. Liverpool 50, 5. Everton 45 (-1), 6. Tottenham 44 (-1), 7. Manchester United 40 (-1)…