2

Premierliga: United uzvratio Swanseaju

U posljednjoj subotnjoj utakmici 21. kola engleske Premierlige nogometaši Manchester Uniteda slavili su na Old Traffordu protiv Swanseaja s 2-0, te se na taj način revanširali za poraz u FA Cupu.

Prije svega šest dana velški je sastav slavio na ovom istom stadionu s 2-1, čime je izbacio United već u 3. kolu najstarijeg klupskog nogometnog takmičenja. Ovoga puta Swansea nije bio ni blizu pobjede na Old Traffordu.

"Crveni vragovi" su dugo lomili otpor ekipe Michaela Laudrupa, no kada su u 47. minuti postigli pogodak, povratka za goste više nije bilo. Antonio Valencia pogodio je u drugoj minuti nastavka, nakon što mu se lopta odbila na peterac uslijed udarca glavnom, odnosno odbrane gostujućeg golmana.

Dvanaest minuta kasnije United je udvostručio prednost preko Dannyja Welbecka, koji je krasno skrenuo mlaki pokušaj udarca Patricea Evre prema golu. Engleski je reprezentativac samo malo zahvatio loptu, ali dovoljno da ju neodbranjivo smjesti za Gerharda Tremmela.

Mogao je Manchester slaviti i uvjerljivije, ali je Chris Smalling promašio siguran pogodak s pet metara.

United je uprkos pobjedi ostao na sedmom mjestu, s dva boda manje od šestoplasiranog Liverpoola. Swansea je pak ostao 13., a na tom će mjestu i ostati nakon kompletiranja ovog kola.

Premierliga, 21. kolo:

Cardiff City – West Ham 0-2 (Cole 42, Noble 90+3) Everton – Norwich 2-0 (Barry 23, Mirallas 59) Fulham – Sunderland 1-4 (Sidwell 52 / Johnson 29, 69, 85-11m, Sung-Yong Ki 41) Southampton – West Bromwich 1-0 (Lallana 66) Tottenham – Crystal Palace 2-0 (Eriksen 50, Defoe 73) Manchester United – Swansea City 2-0 (Valencia 47, Welbeck 69)