0

Premierliga: United "sredio" Aston Villu

Nakon dva uzastopna domaća poraza u Premierligi nogometaši Manchester Uniteda su u 32. kolu na svom Old Traffordu pobijedili Aston Villu s 4-1.

Poslije silnih ovosezonskih frustracija, za Crvene vragove su ove subote ipak nije bilo šokova iako su gosti prvi došli do pogotka. Rafael je u 13. minuti napravio prekršaj na otprilike 18 metara, a Ashley Westwood je iz slobodnog udarca prebacio živi zid i matirao Davida de Geu.

Nije, međutim, dugo prednosti bila na strani Ville. Sedam minuta kasnije Shinji Kagawa je lijepo prošao po lijevoj strani i nabacio za potpuno samog Waynea Rooneyja koji je lagano nagnuo glavu i smjestio loptu u mrežu. U posljednjoj minuti prvog dijela Rooney je zabio s bijele tačke poslije prekršaja Leandra Bacune na Juanu Mati. Rooneyju je to bio 171. pogodak u Premierligi čime je na vječnoj listi izbio na četvrto mjesto, iza Shearera (260), Colea (187) i Henryja (175).

U 57. minuti je nakon niza odbijanja po kaznenom prostoru lopta došla do Mate koji je zabio za 3-1. Špancu je to prvi gol u dresu u Uniteda poslije januarskog transfera iz Chelseaja.

Konačnih je 4-1 u prvoj minuti sudijske nadoknade iz blizine postavio Javier Hernandez. Nakon prodora po lijevoj strani asistirao mu je Adnan Januzaj.

Premierliga, 32. kolo:

Manchester United - Aston Villa 4-1 (Rooney 20, 45 - 11m, Mata 57, Hernandez 90+1 / Westwood 13)