4

Premierliga: Prvaci startali impresivno, kao i Rooney

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Liberty Stadiumu domaći Swansea City 4-1 u srazu prvog kola nove premierligaške sezone.

Po dva su pogotka za prvake postigli Robin van Persie i Danny Welbeck. Van Persie je zabio devet golova u osam posljednjih premierligaških nastupa.

U odbranu naslova novi je trener David Moyes krenuo više negoli uspješno: velška je momčad, lani ugodno iznenađenje a ove sezone dodatno ojačana, solidno otvorila utakmicu i pritiskala favorita, no onda je zabljesnuo Robin van Persie.

Ponajbolji strijelac današnjice majstorski je iskoristio dvije pogreške gostujućih odbrambenih igrača i u 34. minuti, nakon što mu je dugu loptu odigrao Ryan Giggs, makazicama i desnom nogom zakucao je loptu u mrežu.

Samo dvije minute kasnije novu je smušenost u domaćoj obrani kaznio Danny Welbeck pogodivši iz neposredne blizine na dodavanje Antonija Valencije.

Wayne Rooney, čije se ime i dalje spominje u kontekstu transfera u Chelsea, ušao je u igru u 61. minuti i vrlo dobrom igrom pridonio dvama idućim pogocima svoje ekipe. Najprije je u 72. minuti odigrao loptu za Van Persieja koji je samostalno, nakon kraćeg trka u prostor i jednog odgađanja šuta, majstorski pogodio pod prečku svog sunarodnjaka Vorma, da bi u sudačkoj nadoknadi Rooney sjajno proigrao Welbecka koji je atraktivnim prebacivanjem Holanđanina matirao i četvrti put.

Na 3-1 za domaće je smanjilo ovoljetno bjelokošćansko pojačanje iz Vitessea, Wilfried Bony, postigavši vrlo lijepo premierligaški prvijenac pri premierligaškom debiju.

Riječ je o lanjskom kralju strijelaca Eredivisije s 31 golom iz 30 nastupa.

Premierliga, 1. kolo:

Arsenal - Aston Villa 1-3 (Giroud 6 / Benteke 22, 62-11m, Luna 85) Norwich - Everton 2-2 (Whittaker 51, Van Wolfswinkel 71 / Barkley 61, Coleman 65) Sunderland - Fulham 0-1 (Kasami 52) WBA - Southampton 0-1 (Lambert 90-11m) West Ham - Cardiff 2-0 (Cole 13, Nolan 76) Liverpool - Stoke 1-0 (Sturridge 37) Swansea - Manchester United 1-4 (Van Persie 34, 72, Welbeck 36, 90+2 / Bony 82)