Premierliga: Porazi Chelseaja i Liverpoola, Manchester City savladao Watford

29.8.2015. u 17:57
15
41
15
U okviru 4. kola engleske Premierlige u terminu od 16 sati odigrano je šest utakmica. Chelsea je doživio šokantan poraz na domaćem terenu od Crystal Palacea, kao i Liverpool od West Hama. Manchester City je pobijedio Watford, a WBA je slavio u gostima kod Stokea. Utakmice Aston Villa - Sunderland i Bournemouth - Leicester završene su remijima.
Chelsea - Crystal Palace 1:2

Nakon prvog poluvremena u kojem golova nije bilo, Crystal Palace je napravio iznenađenje i poveo golom Sakoa u 65. minuti. Plavci su izjednačili u 81. minuti golom koji je postigao Falcao nakon asistencije Pedra. Ipak, gosti su uzvratili ekspresno, već u narednoj minuti, a gol za 2:1 u korist Crystal Palacea postigao je Ward. Sako je ovog puta bio asistent. Chelsea je pokušavao spasiti barem bod, ali bez uspjeha. Crystal Palace je upisao sva tri boda. Bh. reprezentativac Asmir Begović bio je na klupi Plavaca.

Liverpool - West Ham 0:3

Šok za navijače Liverpoola na Anfieldu priredio je Lanzini koji je u 3. minuti pogodio za vodstvo West Hama. Gosti su povisili svoje vodstvo u 29. minuti preko Noblea. West Ham je na odmor otišao s prednošću od dva gola.

Problemi za Liverpool su nastavljeni u drugom poluvremenu, jer je Coutinho u 52. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. U 78. minuti je "pocrvenio" i Noble u West Hamu. Gosti su u finišu susreta došli i do trećeg gola, a strijelac je bio Sakho u 92. minuti.

Manchester City - Watford 2:0

Građani u prvom poluvremenu nisu uspjeli slomiti otpor Watforda, a onda su u drugom poluvremenu ipak zatresli mrežu gostiju. Za vodstvo Cityja je u 47. minuti pogodio Sterling, a u 56. je na 2:0 povisio Fernandinho. Tim rezultatom je završena utakmica na Etihadu.

Stoke - WBA 0:1

Nakon po jedne prilike na obje strane, Stoke je ostao bez igrača u 25. minuti utakmice jer je direktan crveni karton dobio Afellay. Drugi crveni karton za domaće zaradio je Adam u 31. minuti. Stoke je nakon samo pola sata igre ostao bez dvojice nogometaša. To je ekipa West Bromwich Albiona iskoristila u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena i povela golom Rondona. U drugom dijelu utakmice golova nije bilo. Rondonov pogodak je bio dovoljan za tri boda.

Aston Villa - Sunderland 2:2

Sunderland je odlično otvorio utakmicu na gostovanju kod Aston Ville. M'Vila je u 8. minuti pogodio iz slobodnog udarca sa 23 metra, a golman Guzan nije imao šanse. Ipak, domaći su se brzo vratili u igru, jer je samo tri minute kasnije izjednačio Sinclair golom iz penala. Upravo je Sinclair svojim drugim golom napravio preokret, pa je Villa povela sa 2:1 protiv Sunderlanda u 41. minuti. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

Na početku drugog poluvremena je Sunderland izjednačio, a strijelac je u 52. minuti bio Lens. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata. Ostalo je 2:2.

Bournemouth - Leicester 1:1

Veliku radost za domaće navijače donio je Wilson u 24. minuti kada je pogodio za vodstvo Bournemoutha protiv Leicestera. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena. Leicester je bod spasio u 86. minuti kada je iz penala pogodio Vardy i postavio konačnih 1:1.