0

Premierliga: Everton savladao Chelsea

Nogometaši Evertona iznenadili su Chelsea u sklopu 4. kola engleske Premierlige, te su na svom Goodison Parku slavili s minimalnih 1-0, pogotkom Stevena Naismitha nakon asistencije Nikice Jelavića.

Ekipa portugalskog menadžera Josea Mourinha, Chelsea, bila je bolja tokom cijelog susreta, ali jednostavno nije "znala" kako do pogotka. Chelsea je uputio čak 21 udarac prema suparničkom golu (Everton 10), no nijedan nije završio iza leđa Tima Howarda.

Everton je svoju priliku iskoristio u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, a veliku je ulogu pri postizanju pogotka odigrao hrvatski reprezentativac Jelavić. Bivši igrač Glasgow Rangersa uhvatio je jedno visoko ubacivanje prema gol-aut liniji, glavom je proslijedio loptu na praktički samu gol-liniju, gdje je neometan stajao njegov saigrač, također iz Rangersa, Naismith, te mirno doveo svoju ekipu u vodstvo.

Chelsea je u nastavku vršio iznimno veliki pritisak prema Evertonovom golu, međutim rezultatski se nije proslavio.

Everton je ovom pobjedom spriječio Chelsea da samostalno, barem privremeno, zasjedne na vrh Premierlige, pa je ovakvim ishodom trenutno vodeća ekipa Arsenal, koja je danas slavila s 3-1 na gostovanju kod Sunderlanda. Isti broj bodova (9) imaju Tottenham i Liverpool, ali zauzimaju drugo, odnosno treće mjesto zbog manje postignutih pogodaka. [VIDEO] http://www.youtube.com/watch?v=5xmSaADIjK4[/VIDEO]

Premierliga, 4. kolo:

Manchester United – Crystal Palace 2-0 (Van Persie 45-11m, Rooney 81) Aston Villa – Newcastle 1-2 (Benteke 67 / Ben Arfa 18, Gouffran 73) Fulham – WBA 1-1 (Sidwell 22 / McAuley 90) Hull City – Cardiff 1-1 (Davies 40 / Whittingham 59) Stoke City – Manchester City 0-0 Sunderland – Arsenal 1-3 (Gardner 48-11m / Giroud 11, Ramsey 67, 76) Tottenham – Norwich 2-0 (Sigurdsson 28, 49) Everton – Chelsea 1-0 (Naismith 45+1)

1. Arsenal 4 3 0 1 8-5 +3 9
  2. Tottenham Hotspur 4 3 0 1 4-1 +3 9
  3. Liverpool 3 3 0 0 3-0 +3 9
  4. Manchester City FC 4 2 1 1 8-3 +5 7
  5. Manchester United 4 2 1 1 6-2 +4 7
  6. Chelsea 4 2 1 1 4-2 +2 7
  7. Stoke City 4 2 1 1 3-2 +1 7
  8. Newcastle United 4 2 1 1 3-5 -2 7