5

Premierliga: Crystal Palace preokretom stigao do pobjede nad Tottenhamom

Jason Puncheon (Foto: AFP)
Crystal Palace je u 17. kolu engleske Premierlige ugostio Tottenham i pobijedio rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu utakmice između Crystal Palacea i Tottenhama mogu se izdvojiti dvije prilike, po jedna na obje strane. Gosti su u 22. minuti zaprijetili preko Eriksena kojem je asistirao Walker, ali je šut nogometaša Tottenhama završio pored desne stative.

Igrala se 36. minuta kada je Murray uputio šut ka golu Tottenhama, no, svoju mrežu je sačuvao golman Lloris.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:0.

U nastavku utakmice, tačnije u 49. minuti, goste je u vodstvo svojim golom doveo Kane nakon asistencije Chadlija. Tri minute kasnije je snažan šut Gaylea na drugoj strani odbranio Lloris.

Zbog prekršaja Stamoulija u 68. minuti je dosuđen penal za Crystal Palace, a u gol ga je u narednoj minuti pretvorio Gayle.

Potpuni preokret je uslijedio u 80. minuti utakmice kada je s ruba šesnaesterca lijepo pogodio Puncheon za vodstvo Crystal Palacea i veliko slavlje domaćih navijača. Bio je to i konačan rezultat ove utakmice.

Rezultati odigranih utakmica 17. kola engleske Premierlige:

Sunderland - Liverpool 0:1 Burnley - QPR 2:1 Chelsea - Newcastle 2:0 Leicester - Aston Villa 1:0 Swansea - West Ham 1:1 WBA - Hull 1:0 Everton - Manchester City 1:1 Crystal Palace - Tottenham 2:1