0

Prekinuta utakmica između Legije i Kukesija: Igrač pogođen kamenom

Veliki skandal obilježio je početak 3. kola kvalifikacija za Evropsku ligu, jer su u Kukesiju, gradu na sjeveru Albanije, navijači istoimenog kluba kamenom pogodili u glavu fudbalera Legije, usljed čega je ta utakmica odmah prekinuta.

Igrao se 51. minut kada je, neposredno nakon što je poljski klub po drugi put poveo (1:2) kamenica doletjela sa tribina i pogodila Ondreja Dudu u glavu.

Arbitar ovog meča odmah je označio kraj utakmice, pa nema sumnje da će Kukesi biti žestoko kažnjen od strane UEFA-e.

Legija je povela u 29. minutu golom Nemanje Nikolića, a domaćin je izjednačio pogotkom Felipea Moreire u 49, dva minuta prije nego što je Legija dala novi gol i izazvala bijes na tribinama koji je i doveo do incidenta.