0

Prekinuta utakmica između Borca i Sarajeva

NINA
Utakmica između Borca i Sarajeva u Banjoj Luci je prekinuta krajem prvog poluvremena.

Naime, utakmica sa Sarajevom prekinuta kada je jedan navijač domaćeg tima utrčao u teren i fizički napao gostujućeg igrača Sadovića.

Odmah nakon toga glavni sudac Vladimir Dominković označio je kraj prvog poluvremena. No, problemi nisu tu stali.

Igrači bordo tima nisu htjeli ponovno izaći na teren iako je glavni sudac uz konzultacije s delegatom utakmice Rodoljubom Oljačom ispraznio tribine kako bi se stvorili uslovi za igranje.

Uvjeravanje igrača Sarajeva da izađu na teren trajalo je gotovo sat i pol, ali bilo je bezuspješno. Sudac Dominković je nakon toga izveo domaće igrače na teren i označio kraj utakmice.

U trenutku prekida Borac je pogotkom Maksimovića vodio 1:0. Očekuje se da će počekom iduće sedmice reagovati nadležne komisije Nogometnog saveza BiH.