1

Prekinuta neugodna tradicija: Barcelona konačno slavila protiv Valencije u La Ligi

U devetom kolu španske La Lige Valencia i Bercelona su na Mestalli odigrali veoma uzbudljiv susret, a Katalonci su slavili sa 3:2.

Na taj način prekinuta je neugodna tradicija za Katalonce kada su u pitanju mečevi u španskom prvenstvu protiv Šišmiša. Barca prije ovog meča nije slavila protiv Valencije u dvije uzastopne utakmice.

Gosti su poveli u 22. minuti, a strijelac je bio Messi na Rakitićevu asistenciju, te se rezultatom 0:1 otišlo na odmor.

Šišmiši su početkom drugog poluvremena stigli do preokreta. Nakon što je Rakitić u 51. minuti pogodio stativu, već u narednom napadu nekadašnji igrač Barce El Haddadi je pogodio za 1:1, a samo četiri minute kasnije Rodrigo je donio preokret.

Barca je veoma brzo uzvratila, a gol za 2:2 postigao je Suarez u 62. minuti susreta, te se do kraja meča igralo pred golom Valencije, a u 90+4. minuti Messi je iz penala pogodio za 3:2 iako je najbolji pojedinac utakmice golman Alves pročitao njegov šut.