0

Prekinut niz bez poraza: Lyon potopljen u Nici

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
U prvoj utakmici 14. kola francuskog prvenstva Lyon je u gostima sa ubjedljivih 3:0 poražen od NIce čime je prekinuo niz od pet utakmica bez poraza.

Domaćem timu je u ovom meču nedostajao iskusni Mathieu Bodmer koji je suspendovan, dok Lyon već dugo ne može računati na povrijeđene Gueida Fofanu i Nabila Fekira, a u ovom meču nedostajali su i Clement Grenier, Milan Biševac i Samuel Umtiti.

Nica je povela u 20. minuti preko Germaina i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Već nakon tri minute igre u drugom dijelu bilo je 2:0 kada je Yanga-Mbiwa postigao autogol. Konačnih 3:0 postavio je Koriello u 71. minuti.

Lyon je ostao na drugom mjestu tabele, dok se Nica popela na treće mjesto. Međutim, takav raspored će teško ostati nepromijenjen do kraja kola.