1k

Predsjedniku Mauritanije bilo dosadno na utakmici, prekinuo je i naredio penale

Predsjednik Mauritanije Mohamed Ould Abdel Aziz je gledau utakmicu Super Kupa između Tevragh-Zeine i Ksara, a u drugom poluvremenu je napravio nezapamćen potez.

Azizu je očigledno utakmica bila nezanimljiva, pa je odlučio zaobići pravila i prekinuti utakmicu u 63. minuti pri rezultatu 1:1. Naredio je sudiji da odsvira kraj, a ekipama da odluče pobjednika izvođenjem jedanaesteraca. Na kraju je Super Cup osvojila Tevragh Zeina.

Predsjednika je pokušao braniti predsjednik Nogometnog saveza Mauritanije Ahmed Ould Abderrahmane.

"Odbacujem navode da je utakmica prekinuta po naređenju predsjednika. Odluka je donesena zbog problema s organizacijom i uz saglasnost s predsjednika i trenera klubova", izjavio je Abderrahmane.