130

Pred više od hiljadu navijača Željezničar savladao Žepče sa 4:1

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Željezničar je u okviru priprema za proljetni dio BHT Premijer lige BiH u prijateljskoj utakmici na pomoćnom terenu Stadiona Grbavica pred više od hiljadu navijača savladao Žepče sa 4:1.

Željezničar je susret počeo u sastavu Fejzić, Memija, Hodžurda, Osmanković, Mailson, Hasanović, E. Sadiković, Tiago, Halvadžić, Mujagić i Lendrić.

Odmah na otvaranju susreta Plavi su poveli, a strijelac je bio Ajdin Mujagić. Željezničar je nastavio sa napadima. Najprije je Sadiković šutirao preko gola u 6. minuti, a potom gostujući golman sjajno brani Halvadžićev udarac u 13. minuti.

Tri minute poslije Tiago upošljava Lendrića, no golman Žepča je ponovo na mjestu. Ipak, več u sljedećem napadu Lendrić pogađa za 2:0.

Plavi su do kraja poluvremena krunisali terensku inicijativu, a svoj drugi gol postigao je Lendrić.

U 55. minuti i Mujagić je imao priliku da upiše svoj drugi gol, no golman Žepča je ponovo intervenisao.

Edis Mulalić je potom zamijenio nekoliko igrača, u igru su ušli Ćeman, Palić, Duraković, Žerić, Bekrić, Stevanović, Stanić, Djermanović i Beganović, koji je i postigao gol za 4:0.

Žepče je do kraja meča postiglo počasni pogodak za 4:1.