10

Povratak oporavljenog Salihovića u porazu Hoffenheima na Westfalenu

Piše: A. D.
Detalj sa večerašnje utakmice (Foto: EPA)
Pobjedu vrijednu bijega sa samog dna Bundeslige ostvario je tim Borussije Dortmund na svom Wenstfalenu nad Hoffenheimom rezultatom 1:0.

Milioneri koji su cijelim tokom meča imali više od igre i mnogo više prilika za postizanje pogotka do trijumfa su došli pogotkom Gundogana u 17. minuti.

Aubemeyang je centrirao sa desne strane, lopta je preletjela sve u kaznenom prostoru Hoffenheima i pala na glavu Gundogana koji je pogodio mrežu gostiju.

U nastavku je poništen čist pogodak Aubemeyanga zbog ofsajda koga je greškom signalizirao pomoćni arbitar.

Vrijedi spomenuti vrlo dobar nastup Ermina Bičakčića koji je u timu Hoffenheima bio jedan od najboljih igrača večeras. Druga lijepa vijest je povratak Sejada Salihovića nakon gotovo tri mjeseca pauze zbog povrede. Salihović je u igru ušao u 78. minuti, a par minuta kasnije zaradio je javnu opomenu zbog prigovora.

Hoffenheim je sedmi na tabeli Bundeslige sa 20 bodova, dok je Borussija četrnaesta sa 14 bodova.