0

Potop Rođenih na Grbavici

Piše: E. Isanović
(Foto: Edin Puzić/Sarajevo-x.com)
Duel starih rivala na Grbavici u potpunosti je pripao domaćima koji su slavili visoku pobjedu. Bilo je 4:1. Ovim trijumfom izabranici Amara Osima nastavili su sjajan pobjednički niz.

Domaći su krenuli ofanzivno. Već u 2.minuti bilo je 1:0. Na jednu odbijenu loptu natrčao je Adilović i pogodio mrežu Veleža. U 6. minuti svoj šut oprobao je Kvesić, ali je Bobić sigurno intervenisao. Tri minute kasnije Bešlija je šutirao, ali je čuvar mreže Rođenih ponovo sigurno intervenisao.

Igrao se 25.minut kada je Adilović, ponovo na asistenciju Zebe, povećao vodstvo Željezničara na 2:0. U 39.minuti bilo je 3:0. Zeba proigrava Svraku koji loptu prebacuje za Smajića. Ovaj posljednji poentira.

Igrali su se posljednji trenuci prvog dijela kada je Zeba izveo slobodan udarac. Ubacio je loptu u šesnaesterac gostiju gdje se ponovo najbolje snalazi Adilović i glavom pogađa za 4:0. Tim rezultatom završilo se prvo poluvrijeme.

U nastavku su domaći imali blagu incijativu, ali se najviše igralo između dva šesnaesterca.U 74. minuti Zeba je šutirao, ali je Bobić bio na oprezu. U 83. minuti pokretač svih Željinih akcija Zajko Zeba izveo korner. Najviše je skočio Bogičević i dobro šutirao glavom. Ipak, jedan odbrambeni igrač Veleža sa gol-crte izbacuje loptu u polje i spašava siguran pogodak.

U posljednjim trenucima meča dosuđen je jedanaesterac za Velež koji je u gol pretvorio nekadašnji igrač tim sa Grbavice Damir Rovčanin. Postavio je konačnih 4:1.

Rezultati utakmica 11. kola nogometne Premijer ligi BiH:

subota: Gradačac: Zvijezda - GOŠK 0:0 Travnik: Travnik - Kozara 0:0 Prijedor: Rudar - Leotar 2:0 Banja Luka: Borac - Sloboda 4:1

nedjelja: Sarajevo: Olimpic - Slavija 2:0 Široki Brijeg: Široki Brijeg - Čelik 1:0 Mostar: Zrinjski - Sarajevo 1:1 Sarajevo: Željezničar - Velež 4:1

1. Široki Brijeg 11 8 2 1 17:3 26
  2. Sarajevo 11 7 2 2 23:9 23
  3. Željezničar 11 7 2 2 23:9 23
  4. Borac 11 6 2 3 18:12 20
  5. Zrinjski 11 5 4 2 21:15 19
  6. Olimpic 11 5 2 4 17:11 17
  7. Velež 11 4 2 5 13:14 14
  8. Rudar 11 4 2 4 10:14 14