Portugal "rasturio" Sjevernu Koreju sa čak 7:0

21.6.2010. u 15:31
0
25
0
Portugal je sa visokih 7:0 nula savladao selekciju Sjeverne Koreje koja je pružila odličnu partiju u prvom kolu protiv Brazila.
Korejanci do 28. minute dobro stajali na terenu kada je Raul Meireles doveo Portugal u vodstvo od 1:0.

Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Igrači Portugala su u drugom poluvremenu krenuli furiozno i do 56. minute dva puta matirali golmana Ri Myong-Guka.

Nakon odlične akcije Portugalaca, Simao se je u 52. minuti izašao sam pred suparničkog golmana i kroz noge mu gurnuo loptu za vodstvo od 2:0. Nakon samo četiri minute Hugo Almeida povećava na 3:0.

Tiago je u 60. minuti pogodio za 4:0. I pored visokog rezultata Portugal je nastavio sa napadima, a u 81. minuti strijelac je bio Liedson.

Nakon jedne greške odbrane Sjeverne Koreje lopta dolazi Ronaldu koji je neometano ušao u šesnesterac i povisio na 6:0, a samo minut kasnije Tiago svojim drugim golom postavlja konačan rezultat od visokih 7:0.

Svjetsko nogometno prvenstvo, grupa G, 2. kolo:

Portugal – Sjeverna Koreja 7-0 (Meiereles 29, Simao 53, Almeida 56, Tiago 60, 89, Liedson 81, Ronaldo 87)

Brazil – Obala Slonovače 3-1 (Fabiano 25, 51, Elano 62 / Drogba 79)

Redoslijed: 1. Brazil 6, 2. Portugal 4, 3. Obala Slonovače 1, 4. Sjeverna Koreja 0

Portugal 1-0 Korea DPR (Group G)

Portugal 2-0 Korea DPR (Group G)

Portugal 3-0 Korea DPR (Group G)