16.8.2012. u 09:00
2
0
2
Aktuelni dvostruki evropski prvaci, nogometaši Španije, gostovali su u srijedu u Portoriku. U Bayamonu su nadigrali skromni domaći sastav 2-1.
Santi Cazorla doveo je tim Vicentea del Bosquea u vodstvo u 42. minuti na asistenciju Nacha Monreala, da bi tri minute kasnije na 2-0 povisio Cesc Fabregas na dodavanje Jesusa Navasa.

Domaćini su u 65. minuti smanjili preko Cintrona postavivši konačan rezultat.

Nogometaši Portugala, polufinalisti junskog Eura, pred svojom ublikom u Algarveu pobijedili su Panamu 2-0. Strijelci su bili Nelson Oliveira u 30. i Cristiano Ronaldo u 51. minuti, prekrasnim udarcem iz poluvoleja.

Oliveiri, koji je ovog ljeta iz Benfice posuđen Deportivu iz La Coruñe, bio je to premijerni pogodak u nacionalnom dresu pri osmom nastupu, dok je Ronaldo zabio svoj 36. pogodak u 96. nastupu.

Treba spomenuti da su gosti od 50. minute, neposredno prije Ronaldovog pogotka, igrali s igračem manje.