Premiership
0

Portsmouth ispao, Burnley savladao Hulla

U dvoboju klubova koji se grčevito bore za ostanak, Burnley je u 34. kolu Premier lige u gostima svladao Hull City (4-1) i produžio nadu da će i dogodine igrati u najjačem engleskom nogometnom razredu.

Domaćini su poveli već u trećoj minuti kad je Kevin Kilbane glavom matirao Briana Jensena. Burnley je izjednačio u 35. minuti pogotkom Martina Patersona, da bi u drugom poluvremenu došlo do potpunog preokreta.

Dva je puta s bijele aočke pogađao Graham Alexander (64. i 70. minuta), a prvu Burnleyjevu pobjedu u gostima ove sezone i ukupno tek četvrti bod potvrdio je u posljednjoj minuti Wade Elliott. Burnley je sada na 18. mjestu s 27 bodova, jednako toliko, uz odigranu utakmicu manje, ima i Hull City. Mjesto koje donosi spas i jednima i drugima bježi četiri boda.

Nikakve nade više nema za Portsmouth. "Mornari" nisu igrali u subotu, ali im je West Ham pobjedom protiv Sunderlanda (1-0) pobjegao na nedostižnu prednost. Jedini je pogodak za "čekićare" u 51. minuti postigao Aruajo Ilan. Prva je to pobjeda za West Ham nakon sedam kola u kojima je momčad Gianfranca Zole ubilježila šest poraza i jedan remi.

Premiership. 34. kolo:

West Ham – Sunderland 1-0 (Ilan 51)

Hull City – Burnley 1-4 (Kilbane 3 / Paterson 35, Alexander 64 - 11 m, 70 - 11 m, Elliott 90)

1. Chelsea 33 23 5 5 84-30 +54 74
  2. Manchester United 33 23 3 7 77-27 +50 72
  3. Arsenal 33 22 5 6 75-34 +41 71
  4. Manchester City 32 16 11 5 64-40 +24 59
  5. Tottenham 32 17 7 8 58-32 +26 58
  6. Liverpool 33 16 7 10 54-33 +21 55
  7. Aston Villa 32 14 12 6 44-32 +12 54
  8. Everton 33 13 11 9 52-44 +8 50