Le Championnat
0

Porazi Lillea i Rennesa

Nogometaši Lillea, vodeće ekipe francuskog nogometnog prvenstva, poraženi su na gostovanju kod Monaca s 1-0 u ogledu 30. kola Le Championnata.

Monaco je ovom iznenađujućom pobjedom, tek sedmom ove sezone, pobjegao iz zone ispadanja i skočio na 15. mjesto. Lille je, pak, izgubio utakmicu nakon četiri uzastopne pobjede, čime je povećao nadu njegovih konkurenata u borbi za naslov prvaka.

Jedini pogodak na utakmici postigao je južnokorejski napadač Monaca Park Chu-Young u 12. minuti. Bio je to njegov 11. gol ove sezone u prvenstvu. Lille je igrao s igračem manje od 37. minute, kada je crveni karton dobio njegov napadač iz Obale Bjelokosti Gervinho. Fizički je nasrnuo na Adriana, nakon što ga je ovaj faulirao.

Ekipa Rennesa, koja zauzima 3. mjesto na tabeli s 51 bodom, sedam manje od Lillea, propustila je smanjiti zaostatak, jer je poražena na gostovanju kod Bresta s 2-0.

Branitelj naslova Marseille mogao bi stići na samo jedan bod zaostatka za Lilleom, ukoliko u nedjelju ostvari pobjedu protiv Toulousea.

Le Championnat, 30. kolo:

Monaco – Lille 1-0 (Park 12) Brest – Rennes 2-0 (Roux 29, Grougi 57)

Auxerre – St. Etienne 2-2 (Oliech 43, Dudka 80 – 11m / Riviere 26, Aubameyang 70) Bordeaux – Arles 0-0 Caen – PSG 1-2 (Hamouma 90+2 / Jallet 12, Chantome 68) Lorient – Sochaux 1-1 (Morel 35 / Drame 25) Valenciennes – Nancy 1-1 (Pujol 43 / Vahirua 90+3)   Tabela: Lille 58, Marseille 54, Rennes 51, Lyon 50...