Le Championnat
0

Porazi Bordeauxa i Lyona

Najugledniji francuski nogometni klubovi katastrofalno su startali u novu sezonu Le Championnata. Tercet Marseille, Bordeaux, Lyon nakon prva dva kola i dalje je bez pobjede.

Štaviše, jedini je bod od spomenutih klubova dosad osvojio Lyon, i to u prvom kolu.

Nedjedljna dva dvoboja 2. kola ponudila su velika iznenađenja, domaći 2-1 poraz Bordeauxa od Toulousea i gostujući 3-2 poraz Lyona od Caena.

Bordeauxu su na stadionu Chaban-Delmas presudili Daniel Braaten i Etienne Didot, dok gol Jaroslava Plašila nije bio dovoljan ni za bod.

Caen je u prvom kolu skinuo skalp aktualnom prvaku Marseilleu pobjedom 2-1 na Velodromeu, a sada je na domaćem travnjaku nokautirao doprvaka Lyona golom Ismaila N'Diayea u 77. minuti.

Olakšalo je Caenu put do pobjede isključenje Anthonyja Revellierea u 45. minuti, a “lavove” nisu spasila ni dva gola francuskog reprezentativca Bafetimbija Gomisa.

Toulouse i Caen s maksimalnim brojem bodova nakon dva kola drže vrh tabele.