9

Poraz Stokea na Anfieldu, Begović kapitulirao pet minuta prije kraja

Piše: A. D.
Detalj sa utakmice na Anfieldu (Foto: EPA)
Još jednu odličnu partiju na golu Stokea pružio je reprezentativni golman BiH Asmir Begović. To ipak nije bilo dovoljno za nešto više pošto su Redsi do pobjedonosnog gola došli pet minuta prije kraja.

Strijelac je bio Johnson koji je pogodio glavom nakon što se lopta odbila od prečke.

Manchester United konačno igra po volji svojih navijača. Đavoli su na Old Traffordu rezultatom 3:0 porazili Hull City. Smalling, Rooney i Van Persie bili su strijelci za tim Louisa Van Gaala.

Aston Villa je pogotkom Joea Colea vodila do samog kraja na gostovanju kod Burnleya, ali je bod domaćinu u samom finišu donio Ings iz penala.

Swansea nije uspio opravdati ulogu favorita na domaćem terenu protiv Crystal Palacea. Bony je domaćima donio vodstvo nakon petnaest minuta igre, da bi konačnih 1:1 deset minuta kasnije postavio Jedinak.

Cresswell je bio jedini strijelac za West Ham u trijumfu nad Newcastleom, dok su meč sa najviše pogodaka odigrali QPR i Leicester, a trijumfovao je QPR rezultatom 3:2. Arsenal je ranije minimalnim rezultatom kao gost porazio WBA.