Serie A
0

Poraz Milana, remi Intera

U italijanskom nogometnom prvenstvu 16. je kolo ponudilo brojna iznenađenja. Niti jedan od vodeća tri kluba prvenstvene tabele nije ostvario pobjede.

Nakon što je u subotu Juventus poražen na gostovanju kod Barija (3-1), posrnuli su i drugoplasirani Milan i vodeći Inter. Tako je Milan poražen na San Siru 2-0 od Palerma, te je tako prekinut niz od pet uzastopnih prvenstvenih pobjeda “rossonera”, kao i njihov niz 13 uzastopnih utakmica bez poraza u svim takmičenjima.

Za Palermo su zabili Fabrizio Miccoli u 49. i Mark Bresciano u 62. minuti.

Inter je remizirao na gostovanju kod Atalante u Bergamu 1-1. Vodili su “nerazzurri” od 15. minute golom Diega Milita, ali je posljednjih 25 minuta utakmica igrao s deset igrača budući je drugi žuti karton zaradio Wesley Sneijder. Višak igrača na terenu Atalanta je iskoristila u 81. minuti golom Simonea Tiribocchija. Aktualni četverostruki prvak tako je u posljednje dvije utakmice osvojio tek jedan bod.

Lazio je na Olimpicu pobijedio Genou 1-0 i tako prekinuo crni niz od 13 uzastopnih prvenstvenih utakmica bez pobjede. Prije ove utakmice Lazio je posljednji put slavio 30. avgusta na gostovanju kod Chieva 2-1 u 2. kolu. Strijelac jedinog gola za rimske plave bio je Aleksandar Kolarov u 39. minuti.

Genoa je od 66. minute igrala bez “pocrvenjelog” Salvatorea Bocchettija.

Na kraju spomenimo još gostujuću pobjedu Livorna Darija Kneževića kod Catanije 1-0, kao i domaću pobjedu Siene Mate Jajala protiv Udinesea 2-1.